Чому у деяких людей перебіг псоріазу — легший?

Чому у деяких людей перебіг псоріазу — легший?

А в інших — набуває важкої форми чи поширюється на велику площу шкіри?

Чесно кажучи, чому це відбувається, поки ніхто не з'ясував. Висунуто кілька теорій, але жодна з них повністю не відповідає на ваше запитання.

З часом можуть змінюватися і перебіг псоріазу, і місця розташування бляшок, стан — погіршуватися або покращуватися. На жаль, зараз набагато краще вивчено питання «що погіршує стан при псоріазі», ніж «що сприяє зникненню псоріазу».

Дивно, наприклад, те, що тяжкість перебігу псоріатичного артриту ніяк не співвідноситься з великою кількістю висипів на шкірі.

Способи, препарати та методи лікування, як активні, так і дуже м'які, ніяк не впливають на індивідуальні особливості псоріазу та його тяжкість у цілому – вони сприяють лише усуненню загострення та прискорюють настання ремісії.

Ранній розвиток псоріазу (у дитячому віці) зазвичай сильніше пов'язаний з наявністю псоріазу в сім'ї серед близьких родичів, причому вища і ймовірність того, що хвороба з часом набуде більш тяжкого перебігу.

Дослідження на великих групах людей з псоріазом показали, що у чотирьох із десяти пацієнтів періоди повного очищення шкіри від бляшок та плям трапляються принаймні раз на рік. Найближчим часом ця статистика має покращитися, тому що в широкому доступі з'явилося кілька нових результативних методів лікування та велика кількість ефективних препаратів від псоріазу.