ETOLEN.COM

Бальзам Цитопсор

ЛІКУВАННЯ ПСОРІАЗУ

Інструкція Ціна

Чи допомагає дігтярне мило при псоріазі?

Чи допомагає дігтярне мило при псоріазі?

Що спільного у Кім Кардаш'ян, Ліен Раймс та Елая Рота? Крім того, що вони наповнюють стрічку Інстаграма, вони (і багато інших знаменитостей) страждають на псоріаз. Псоріаз — особливий стан шкіри, який погано піддається лікуванню, особливо тоді, коли застосовуються сумнівні методи, які обіцяють порятунок від псоріазу швидко та недорого.

Одним з найбільш перспективних безрецептурних препаратів є дігтярне мило, яке з давніх-давен використовувалося для лікування захворювань шкіри. Тут ми наведемо стислий огляд майже всього, що слід знати про використання дігтярного мила при лікуванні псоріазу.

Що таке дігтярне мило?

Дігтярне мило — це мило, до складу якого входить дьоготь — темна густа рідина, що її отримують з кам'яного вугілля або деревини різних листяних (береза) і хвойних (сосна, ялина, ялівець) дерев.

Вважається, що деякі речовини, що входять до складу обох видів дьогтю, сприяють зменшенню симптомів псоріазу.

Псоріаз є хронічним аутоімунним захворюванням, при якому клітини шкіри, що інтенсивно розмножуються, утворюють запалені рожево-червоні, покриті сріблястими лусочками, сверблячі бляшки. Це захворювання може призводити до запалення суглобів — артриту. Крім ураження суглобів, яке може виникнути в майбутньому, висипання псоріазу є, скажімо відверто, неприємними та відштовхуючими на вигляд.

Аналогічно іншим препаратам від псоріазу, дігтярне мило псоріаз не виліковує (псоріаз не можна вилікувати «раз і назавжди»). Крім того, оскільки в нього входить дьоготь, воно може чинити досить сильний вплив на шкіру.

Однак при використанні в помірних кількостях таке мило може полегшувати симптоми псоріазу і, зазвичай, не призводить до неприємних побічних ефектів.

Мило з кам'яновугільним дьогтем та мило з сосновим дьогтем: Порівняння

Існує два види дігтярного мила, і обидва мають схожі властивості:

  • Кам'яновугільний дьоготь. Існує причина, через яку лікарі прописують препарати з цим видом дьогтю з 1920-х років. При тому, що кам'яновугільний дьоготь складається з тисяч інгредієнтів, вчені вважають, що антипсоріатичні властивості кам'яновугільного дьогтю обумовлені дією вуглеводневих сполук (арилів), зокрема карбазолу. Може прозвучати як ідеальне рішення, адже дослідження показали, що карбазол дійсно перешкоджає запаленню клітин, а це, у свою чергу, призводить до зменшення висипів і лущення.
  • Сосновий дьоготь. Дещо менш поширений, ніж кам'яновугільний дьоготь, сосновий дьоготь має кілька переваг у порівнянні з кам'яновугільним. Крім зменшення надмірного формування клітин шкіри, він знімає свербіж, зменшує запалення, має антибактеріальні та протигрибкові властивості.

Яким видом дьогтю краще користуватися?

Важко сказати, оскільки дігтярне мило та інші препарати на основі дьогтю мають різний склад. Найчастіше препарати, що є у вільному продажу, містять від 1% до 10% кам'яновугільного або соснового дьогтю.

Такі препарати можна придбати без рецепта у вигляді:

  • Брускове мило з дьогтем. Найкраще підходить для лікування великих поверхонь шкіри, ураженої псоріазом. Використовується так само часто, як звичайне мило. Для отримання найкращого ефекту слід потримати таке мило на шкірі, перш ніж змити його.
  • Крем-мило. Успішно використовується, при ураженні псоріазом тулуба та кінцівок, але не волосистої частини голови. Зазвичай невелика кількість крем-мила з дьогтем наноситься на уражену ділянку шкіри, від одного до чотирьох разів на день протягом кількох тижнів. Перш ніж наносити препарат, ознайомтеся з вказівками щодо його використання.
  • Шампунь. Ідеальна форма для застосування при псоріазі волосистої частини голови. Дігтярний шампунь можна використовувати так само, як звичайний шампунь, втираючи у вологу шкіру голови. Потримайте його на деякий час на шкірі, перш ніж змивати піну.
  • Масло. Зазвичай більш концентрований препарат у порівнянні з кремами та шампунями. Дігтярна олія дуже швидко вбирається в шкіру і найкраще підходить для лікування активних форм псоріазу.

Переваги дігтярнього мила

Аналогічно тому, як доводиться чекати у кафе виконання замовлення на винос, потрібен час для того, щоб побачити результати застосування мила. Більшість людей помічає поліпшення стану шкіри за кілька тижнів.

Поступово зменшується товщина псоріатичних бляшок, крім того, що дігярне мило надає шкірі гладкості та знижує запалення. Таке мило також зменшує свербіж.

Можливі побічні ефекти дьогтю

Препарати, що містять дьоготь, призначені для короткочасного контролю псоріатичних висипів. Оскільки дьоготь є сильнодіючим інгредієнтом, не слід використовувати дігтярне мило або інші препарати на основі дьогтю частіше, ніж кілька разів на тиждень протягом кількох тижнів.

Якщо у вас чутлива шкіра, препарати дьогтю можуть викликати її подразнення. У такому разі можна спочатку спробувати сильно розведені препарати з меншою концентрацією дьогтю.

Дігтярні мила та інші препарати, що містять дьоготь, можуть підвищувати чутливість шкіри до світла, бруднити одяг та постільну білизну. Крім того, вони мають неприємний запах. Нудити не буде, але будьте готові до того, що можете придбати легке специфічне амбре залізничних шпал.

Препарати на основі дьогтю зазвичай вважаються безпечними для лікування псоріазу, але вагітним і жінкам, що годують, слід утриматися від їх використання.

Слід уникати потрапляння на шкіру прямих сонячних променів протягом 24 годин після застосування препаратів на основі дьогтю, оскільки вони можуть підвищити чутливість шкіри до світла, що може призвести до сонячних опіків.

Передбачалося, що препарати на основі кам'яновугільного дьогтю можуть викликати онкологічні захворювання при контактуванні з кам'яновугільним дьогтем під час професійної діяльності (шахтарі, укладачі асфальту або сажотруси). Проте після дослідження 2010 року суперечки припинилися. Підвищений ризик онкології внаслідок використання дігтярного мила не підтвердився. Також було зазначено, що мило з кам'яновугільним дьогтем можна вважати безпечним методом лікування псоріазу та екземи.

Майте на увазі, що тривале миття під душем і прийом гарячих ванн можуть викликати сухість шкіри, що погіршує перебіг псоріазу. Щоб запобігти цьому, дотримуйтеся таких правил, використовуючи дігярне мило:

  • Користуйтеся лише теплою (не гарячою!) водою;
  • Обмежте тривалість душів або ванн 15 хвилинами або менше, один раз на день;
  • Не розтирайте шкіру мочалкою чи губкою.

Інші різновиди мила (та інші препарати для лікування псоріазу)

Дьоготь є не єдиною речовиною, яка здатна полегшити симптоми псоріазу. Якщо дьоготь вам не підходить, існують інші інгредієнти мила, які допомагають зменшувати симптоми псоріазу:

  • Алое вера. Доведено, що мила, креми та олії, що містять алое вера, допомагають зменшувати симптоми псоріазу. Вони мають зволожуючу і загоювальну дію на шкіру.
  • Кальципотріол. Синтетична форма вітаміну D3, який наноситься на волосисту частину голови перед сном та змивається вранці.
  • Кортикостероїди. Найчастіше прописуються для лікування волосистої частини голови та зазвичай наносяться на шкіру у вигляді крему.
  • Магонія падуболістна. Відома також як орегонський виноград; рослина, яка входить до багатьох рецептів мила та інших препаратів, призначених для лікування псоріазу. Передбачається, що вона є ефективним засобом лікування легких та помірних випадків псоріазу.
  • Вівсяні ванни та вівсяне мило. Використовується багатьма пацієнтами з псоріазом, які стверджують, що такі ванни та мила сприяють зменшенню сверблячки та запалення шкіри. Якщо у вас була вітряна віспа, швидше за все ваші батьки робили вам ванну такого складу.
  • Саліцилова кислота. Препарат, який сприяє розчиненню відмерлих клітин шкіри, часто використовується для лікування вугрів. За рецептом лікаря можна отримати мило та інші препарати з більш високою концентрацією саліцилової кислоти.
  • Тазаротен. Препарат, який для усунення псоріатичних висипань наносять перед сном та вранці змивають.
  • Ефірна олія чайного дерева. Має антибактеріальні, протизапальні, противірусні та протигрибкові властивості. Зменшує запалення, пов'язане із псоріазом.

Коли звертатися до лікаря

При використанні мила або іншого засобу від псоріазу звертайте увагу на те, як воно впливає на шкіру. Якщо стан погіршується, припиніть їх використання та, за необхідності, зверніться до лікаря.

Короткі висновки

Лікування псоріазу вимагає застосування методу проб та помилок для того, щоб визначити, який засіб чи препарат найкраще вам підходять.

Дігтярні мила та інші препарати не є єдиним методом лікування, який допомагає пацієнтам із псоріазом. Якщо у вас легкий чи помірний випадок, дьоготь може виявитися ефективним засобом.

Якщо дігтярні мила та інші препарати дьогтю не допомагають, не здавайтеся. Існує велика кількість інших препаратів та способів лікування. Не забувайте, що для того, щоб знайти відповідний спосіб лікування, потрібен час.