Бальзам «Цитопсор»: Ефективність

Цитопсор

Застосування бальзаму Цитопсор при псоріазі показано як в стаціонарній (стабільній), так і стадії прогресу захворювання. У більшості випадків використання бальзаму призводить до успіху, але в період загострення курс дещо подовжується — деякий час йде на те, щоб зупинити появу нової висипки и рост «старих» бляшок.

Зазвичай зникнення висипки відбувається «згори донизу»: у першу чергу — на частині голови, що вкрита волоссям, та на обличчі, в останню — на ногах. Нарешті, бальзам Цитопсор тим ефективніше, чим частіше і довше він знаходився в контакті за шкірою і рідше проводилося його змивання.

Використання бальзаму Цитопсор перебігає легко, без будь-яких побічних ефектів. Лише у деяких осіб з підвищеною чутливістю шкіри в перші дні нанесення бальзаму виникає зудіння — тоді препарат треба змити і зробити перерву на 1–2 доби. Потім, з відновленням застосування, зудіння припиняється і реакція шкіри знаходиться в межах норми.

Іноді, при тривалому застосувані, внаслідок порушення дієти або інших факторів з'являється свіжа висипка, котра зазвичай зникає впродовж 4–5 днів. Інколи використання препарату чинить незначний вплив на загострення, найчастіше тоді, коли продовжується дія фактору, що викликав появу псоріазу — наприклад, настав несприятливий сезон (сезонний псоріаз), загострення інших захворювань, хронічної інфекції.

Взагалі кажучи, саме внаслідок дії потужних провокуючих факторів мазі і бальзами можуть виявитися малоефективними і тому, серед іншого, не рекомендуються: вагітним та годуючим жінкам — внаслідок тривалої гормональної перебудови організму; хворим з важкими формами різноманітних соматичних патологій (онкологічні захворювання, цироз печінки, інсулінзалежний діабет та ін.), особливо в період інтенсивної медикаментозної терапії; хворим на шизофренію та інші психічні захворювання.

Серед причин, що можут викликати псоріаз та його загострення не останнє місце займають постійне грубе порушення дієтичного режиму, зловживання алкогольними напоями, прийом антибіотиків та деяких інших медикаментів, в тому числі лікарських рослин, кліматичні факторі та ін. У випадках стійкіх загострень необхідно визначити та виключити провокуючий фактор, а якщо це неможливо, то перечекати деякий період, а потім продовжити використання препарату. Під час цього періоду можна використовувати індиферентні мазі або Цитопсор, оскількі досвід свідчить про те, що цей бальзам стримує вияви прогресуючого псоріазу.

Також загострення може бути викликано суміщенням двох або декольких засобів або методів лікування. Ось чому ми рекомендуємо при використанні бальзаму Цитопсор не доповнювати і не «покращувати» його застосування іншими препаратами і методами. Наприклад, лікування псоріазу травами може викликати загострення внаслідок присутності препаратів рослинного походження в складі зборів або інших лікарських засобів. Деякі особи негативно реагують навіть на препарати череди, що часто рекомендуються для нормалізації обміну речовин.

Після того, як ознаки псоріазу зникнуть, необхідно ретельно дотримуватися протирецидивних рекомендацій.