Псоріаз

Ультрафіолетове опромінення є визнаним методом лікування псоріазу — захворюваня, яке відоме людству з найдавніших часів. Сонячне світло також здатне полегшувати перебіг деяких аутоімунних захворювань.

UVB-ТЕРАПІЯ

Одним з найпоширеніших методів фототерапії псоріазу й інших захворювань шкіри є UVB-терапія — опромінення шкіри ультрафіолетовими променями діапазону B (з 1990-х років використовується й більш ефективний метод — вузькосмугова UVB-терапія — випромінення джерела при цьому лежить в значно більш вузькому діапазоні).

Часто UVB-терапія призначається, коли препарати місцевої дії (різноманітні мазі й інши засоби) неефективні; при неможливості чи небажанні призначати імуносупресивні (пригнічуючі імунну систему) препарати.

UVB-терапія часто призначається у поєднанні з різними топічними та системними засобами лікування, але підхід до вибору цього поєднання повинен бути індивідуальним і грунтуватися на даних анамнезу, перебіганні процесу й індивідуальній переносимості пацієнтом разних методів терапії.

Слід зазначити — хоча відомо, що ультрафіолетове опромінення призводить до загибелі Т-клітин (лімфоцитів), що слугують однією з причин розвитку реакції запалення, незважаючи на застосування ультрафіолету для лікування псоріазу понад 80 років, медики знаючи, що цей метод є високоефективним, досі не мають цілковитого розуміння щодо механізму його лікувальної дії.