Псоріаз

Сульфат магнію (епсомська сіль, англійська сіль, магнезія, гірка сіль) сотні років використовувався для зняття болю у суглобах та м'язках, а також для лікування захворювань шкіри.

ЩО ЦЕ ТАКЕ?

Незважаючи на назву, епсомська сіль зовсім не схожа на ту речовину, якою ви присмачуєте їжу. «Сіллю» вона зветься з погляду хімії, а не кулінарії, а Епсом — це місце в Англії, де сульфат магнію було виявлено у природних джерелах, звідси ж і його друга назва — «англійська сіль».

Сульфат магнію продається у багатьох аптеках, а велика його упаковка коштує зовсім не дорого.

Гірка сіль — не те ж саме, що сіль Мертвого моря, яку видобувають на Близькому Сході або морська сіль, які являють собою суміші різних речовин.

Сольові ванни сприяють лікуванню захворювань шкіри, застосовуються при артритах, болях у м'язах та інших проблемах зі здоров'ям.

Гірка сіль відрізняється від модних кристалів для ванн. Кристали для ванни можут також містити й сульфат магнію, й інші солі, але, крім того, до них додають масла, барвники та віддушки, щоб забезпечити комфорт, розслаблення та пом'якшення шкіри.

ЯК ЦЕ ПРАЦЮЄ?

У воді молекула солі розпадається на іон магнію та сульфат-іон, у такому вигляді ці речовини легко проникають у верхні шари шкіри.

Прийом теплої ванни з сіллю допомагає розслабити м'язи та покращити рухомість суглобів.

Ванна з сульфатом магнію використовується як засіб домашнього лікування при:

• Болях та набряках суглобів при артриті;
• Забоях та розтягненнях;
• Фіброміалгії (стані, при якому пошкоджуються м'язи, зв'язки та сухожилля, виникає біль);
• Вростаючих нігтях на пальцях ніг;
• Безсонні;
• Псоріазі (хроничному захворюванні, яке викликає появу на шкірі червоних плям, що зудять та лущаться — бляшок);
• Болях у м'язах після надлишкового фізичного навантаження;
• У вигляді ванночок для стомлених ніг, при набряках стоп.

ЯК ПРИЙМАТИ ВАННУ З СУЛЬФАТОМ МАГНІЮ

Вода має бути дуже теплою, але не гарячою.

Додавайте сульфат магнію у ванну, коли вода ще набирається — це сприяє розчиненню солі. Необхідна кількість солі зазначається на етикутці — зазвичай від ста до трьохсот грамів.

Не додавайте магнезію у масажну ванну чи інші ванни, що мають насадки для повітряного або гідромасажу, крім тих випадків, коли в інструкції до ванни явно зазначено, що це можна робити.

Приймайти ванну протягом принаймі дванадцяти хвилин, або ж на такий же час занурте у теплу ванночку з сіллю частину тіла, яка потребує лікування.

Частота прийому ванн залежить від захворювання. При нігті, який вріс, може знадобитися одна ванночка, а при болях, що викликані артритом, вони можуть знадобитися щодня.