Псоріатичний артрит

Псоріатичний артрит розвивається приблизно у 5–10% хворих на псоріаз (залежно від групи пацієнтів); приблизно у 15% пацієнтів артрит розвивається до ураження псоріазом шкіри.

• У 16–70% (в середньому, 47%) хворих розвивається асиметричний олігоартрит, що вражає одночасно два–три суглоби; часто уражені проксимальні суглоби рук та ніг; описані «пальці-сосиски» при залученні до процесу міжфалангових суглобів;

• У 25% хворих спостерігається симетричний поліартрит, як при ревматоїдному артриті; ревматоїдні чинники негативні;

• Приблизно у 10% хворих переважає ураження дистальних міжфалангових суглобів із псоріатичними змінами нігтів. Рідше спостерігається агресивна, деструктивна формою артриту, відома, як arthritis mutilans, з важкою деформацією суглобів і руйнуванням кісток;

• Приблизно у 20% хворих на псоріатичний артрит є спондиліт та/або сакроілеїт; спондиліт може розвинутись без периферичного артриту.

Результати аналізів

  • Гіпорегенераторна анемія, підвищена ШОЕ;
  • Негативні проби на ревматоїдні фактори;
  • Може бути гіперурикемія;
  • Запальна синовіальна рідина та результати біопсії без специфічних змін;
  • Рентгенологічні прояви включають важку деструкцію суглобів із кістковим анкілозом, остеолізом, загостренням термінальних фаланг, деформацією типу «олівець у чашці».

Діагностика

Передбачає наявність артриту у хворого на псоріаз шкіри та/або псоріаз нігтів за відсутності ознак інших хронічних запальних змін шкіри ревматичного або подагричного походження.

Лікування псоріатичного артриту

Навчання хворого, фізична та виробнича терапія. Аспірин 2–4 г на день або НПЗЗ (нестероїдні протизапальні засоби, наприклад, Індометацин по 25–50 мг на прийом внутрішньо 3 рази на день). Може бути призначений колхіцин внутрішньо. При гострому запаленні вводять стероїди у порожнину суглоба. Солі золота внутрішньом'язово або внутрішньо ефективні у деяких хворих. Метотрексат (7,5–15 мг внутрішньо щотижня) у прогресуючих випадках, особливо з тяжким ураженням шкіри.

Псоріатичний артрит потребує обережності при виборі методів лікування та їх застосуванні — чим активніший процес, тим менш інтенсивним має бути лікування.

При множинних ураженнях суглобів застосовуються сульфідні, йодобромні, сухоповітряні радонові ванни у поєднанні з ультрафонофорезом гідрокортизону, при змінах одиничних суглобів — електрофорез грязі, змінне магнітне поле низької частоти, СМВ-терапія і ДМВ-терапія.

При захворюваннях суглобів пальців рук та ніг використовується гальванізація та лікарський електрофорез розчинів анальгіну та новокаїну.


Замовити бальзам від псоріазу Цитопсор наложеним платежем (450 грн, банка 250 мл).

Заповніть, будь ласка, форму замовлення нижче.


Прізвище

Ім'я

Телефон:

Кількість:

шт.

Населений пункт:

Відділення Нової пошти №: