ETOLEN.COM

Бальзам Цитопсор

ЛІКУВАННЯ ПСОРІАЗУ

Інструкція Ціна

Застосування шампунів із саліциловою кислотою

Можливо, ви знаєте, що саліцилова кислота використовується для лікування акне (звичайних вугрів), але цей препарат може використовуватися ширше ніж просто як лікувально-косметичний засіб для обличчя.

Саліцилова кислота у складі шампуню розчиняє відмерлі клітини шкіри. Вона сприяє лікуванню захворювань, при яких уражається волосиста частина голови, наприклад, себорейного дерматиту та псоріазу.

Переваги шампунів із саліциловою кислотою

Саліцилова кислота розчиняє мертві клітини шкіри. При деяких захворюваннях шкіри та волосистої частини голови відмерлі клітини можуть накопичуватися, утворюючи ділянки сухої шкіри — бляшки. Шампунь із саліциловою кислотою сприяє усуненню таких бляшок та підтримує вологість шкіри, що перешкоджає їх утворенню.

Шампуні із саліциловою кислотою використовуються для лікування таких захворювань:

Лупа. Лупа — поширений стан волосистої частини голови, при якому шкіра голови свербить і лущиться. Білі лусочки лупи залишаються у волоссі і обсипаються на плечі. У безрецептурних шампунях від лупи одним із компонентів є саліцилова кислота. Вона сприяє усуненню лусочок, а також зволожує суху шкіру волосистої частини голови. Крім того, такий шампунь можна використовувати у разі сезонної лупи або застосовувати регулярно для підтримки необхідного рівня вологості шкіри волосистої частини голови.

Себорейний дерматит. Себорейний дерматит тісно пов'язаний з лупою, при ньому волосиста частина голови також лущиться і свербить. При цьому запальному захворюванні лусочки шкіри жирніші, ніж при лупі. При себорейному дерматиті жирні лусочки шкіри видно не лише на волосистій частині голови, а й на обличчі та вухах. Шампуні із саліциловою кислотою використовуються для лікування себорейного дерматиту на волосистій частині голови. На інших частинах тіла такий шампунь може викликати подразнення.

УВАГА! Не використовуйте шампунь із саліциловою кислотою для маленьких дітей, якщо він не призначений педіатром.

Побічні ефекти та протипоказання до використання шампуню з саліциловою кислотою

Саліцилова кислота вважається безпечною для більшості пацієнтів, але в деяких людей вона може викликати подразнення. Побічні ефекти можуть бути такі:

 • Підвищена сухість шкіри;
 • Відчуття печіння;
 • Почервоніння шкіри;
 • Пошкодження або лущення шкіри.

Алергічні реакції на саліцилову кислоту спостерігаються рідко. Тим не менш, необхідно звернутися за медичною допомогою, якщо після використання такого шампуню ви відчуваєте будь-який з наступних симптомів:

 • Набряклість, яка поширюється на обличчя;
 • Червона висипка, що поширюється;
 • Кропивниця;
 • Утруднення дихання;
 • Запаморочення.

Невідомо, чи саліцилова кислота впливає на плід — подібні клінічні дослідження не проводилися. Проте, у разі вагітності або грудного вигодовування, перш ніж застосовувати саліцилову кислоту, проконсультуйтеся з лікарем. Лікар може також не рекомендувати використання шампуню із саліциловою кислотою пацієнтам із захворюваннями печінки та нирок.

Спосіб застосування шампуню з саліциловою кислотою

Як і у разі використання інших лікарських препаратів, шампунь із саліциловою кислотою має найбільш ефективну дію лише при правильному використанні. Для цього дотримуйтесь наступних вказівок:

 • Ретельно зволожіть волосся та шкіру голови теплою водою.
 • Нанесіть невелику кількість шампуню безпосередньо на волосисту частину голови, за необхідності збільште кількість.
 • Збийте шампунь у піну, масажуючи волосисту частину голови. Не дряпайте шкіру і не втирайте шампунь у волосся. Тримайте шампунь протягом п'яти хвилин.
 • Ретельно промийте волосся чистою водою.
 • Далі нанесіть кондиціонер на волосся від середини до кінчиків волосся для зволоження.

Шампунь із саліциловою кислотою найбільш ефективний при щотижневому використанні. Коли волосиста частина голови очиститься, ймовірно, для підтримки ефекту потрібно буде використання шампуню один–два рази на тиждень.

Де придбати шампунь із саліциловою кислотою

Шампуні із саліциловою кислотою у різних концентраціях доступні в аптеках. Найкраще починати з найнижчих концентрацій, підвищуючи їх за потребою.

Якщо при вашому захворюванні безрецептурні шампуні не підходять, рецепт на рецептурний препарат можна отримати у дерматолога.