Питання про псоріаз

Запитання: У мого 18-річного брата сильний псоріаз. Чи часто псоріаз з'являється у такому віці?

Відповідь: Псоріаз може виникнути будь-коли, але найчастіше його перші симптоми з'являються у молодих людей від 15 до 35 років.

Запитання: Наскільки небезпечний псоріаз?

Відповідь: Як захворювання шкіри псоріаз зазвичай не впливає на загальний стан організму, але може ускладнювати роботу або взагалі привести до втрати процездатності у тому випадку, якщо кисті рук або стопи будуть сильно уражені висипаннями.

Іноді псоріаз супроводжує ураження суглобів (псоріатичний артрит, артропатичний псоріаз).

Найбільш частим негативним наслідком псоріазу є сильний психологічний дискомфорт, який може переходити в депресію через переживання, які в людини викликає її вигляд. Іноді такі психологічні проблеми стають настількі сильними, що вимагають поради фахівця-психолога.

Питання: Що таке псоріаз?

Відповідь: Псоріаз — це захворювання шкіри, при якому її клітини починають рости занадто швидко і утворюють червоні, опуклі, бляшки, що лущаться. Висипання можуть з'явитися в будь-якому місці, але найчастіше вони розташовуються на ліктях, колінах та шкірі голови, покритій волоссям. Причини виникнення псоріазу остаточно поки що не з'ясовані.

Запитання: Наскільки часто зустрічається псоріаз?

Відповідь: У середньому по земній кулі один випадок псоріазу припадає на кожні 40 осіб населення. Азіати та африканці хворіють на псоріаз набагато рідше. Європейці, особливо північні — частіше.

Питання: Як вилікувати псоріаз?

Відповідь: Зовсім вилікувати псоріаз не можна, але його можна успішно контролювати. Легкі форми псоріазу зазвичай лікує сімейний лікар, але у важких випадках необхідно звертатися до фахівця-дерматолога.

Оскільки лікування псоріазу потребує постійної, тривалої терапії, головною складовою успіху є терпіння, акуратність і точне виконання медичних приписів. Псоріаз — хвороба вперта, і багато пацієнтів, не бачачи швидких результатів, починають міняти лікарів, методи та засоби лікування, шукати «панацею» — робити цього не слід.

У 90% випадків лікування псоріазу проводиться за допомогою місцевих засобів, які наносять безпосередньо на шкіру (гормональні креми та лосьйони, препарати дьогтю, бальзам Цитопсор). При більш тяжкому перебігу або якщо хвороба прогресує, зазвичай використовують препарати для прийому внутрішньо та ультрафіолетове опромінення. У найскладніших випадках застосовують сильнодіючі препарати (наприклад, цитостатики, гормони у високих дозах).

Лікар може також порекомендувати консультацію інших фахівців, які допоможуть впоратися з супутніми псоріазу проблемами, наприклад психологічними.

ЛІКУВАННЯ ПСОРІАЗУ: Бальзам Цитопсор

250 грамів × 450 грн

Інструкція Ціна і доставка Замовити