Від псоріазу до вітіліго

Шкіра, як найбільший орган людського тіла, є дзеркалом нашого внутрішнього здоров'я.

Будь-які порушення в нормальному функціонуванні наших органів в першу чергу позначаються на шкірі. Це включає наче «невидимі» захворювання — аутоімунні розлади, але вони також можуть вплинути на стан шкіри.

Аутоімунне захворювання — це стани, при яких імунна система не в змозі відрізнити власні тканини організму від чужорідних клітин. Таке порушення імунітету призводить до вироблення антитіл (білків, які захищають вас від чужорідних організмів, таких як бактерії та віруси), які атакують власні тканини організму, включаючи клітини шкіри.

Це може призвести до різних взаємопов’язаних станів шкіри та волосся, які можуть передувати один одному. Поширеними амутоімунними захворюваннями є склеродермія, псоріаз, вітіліго та червоний вовчак.

Якщо треба застосовувати стероїдні гормони, обговоріть це зі своїм лікарем і намагайтеся приймати їх не більше трьох тижнів поспіль.

Хоча всі причини цих захворювань остаточно не з'ясовані, точно відомо, що біохімічні і генетичні фактори, а також вплив зовнішнього середовища можуть спровокувати утворення антитіл і появу різноманітних симптомів. Інші фактори, такі як стрес, куріння та слабкий імунітет, також можуть спровокувати захворювання.

За останнє десятиліття у всьому світі спостерігається постійне зростання аутоімунних захворювань шкіри. Псоріаз вражає від 0,5 до, майже, 3 відсотків населення світу, а інші дослідження оцінюють частоту вітіліго та пухирчатки приблизно в 0,5–2%.

Псоріаз вражає 0,44–2,8% населення земної кулі. Вітіліго спостерігається у 0,25–4%.

Поради щодо ведення здорового способу життя

Важливо зрозуміти, що означає ваш аутоімунний стан. Проведіть власне дослідження, якщо треба — поговоріть зі своїм лікарем та друзями з медичної спільноти, щоб дізнатися, як ви можете впоратися з такими симптомами.

Аутоімунні захворювання шкіри можуть бути психічним стресом для пацієнтів, особливо якщо захворювання проявляється на відкритих ділянках тіла, таких як обличчя або кінцівки. На жаль, стрес від переживань може додатково посилити симптоми, спровокувавши додаткове вироблення антитіл. Тому самоосвіта відносно наявного захворювання така ж важлива, як і медичне лікування.

Знайте, що більшість аутоімунних захворювань шкіри (такі, як псоріаз) є хворобами, які тривають протягом усього життя, але не обмежують його. Зміна ставлення до вашого стану може покращити якість життя. Прийняття свого стану, любов до себе та розмова з родиною та друзями може допомогти.

Антиоксиданти у складі щоденної їжі є обов’язковими для всіх пацієнтів з аутоімунними захворюваннями та для тих, хто перебуває в групі ризику — якщо захворювання є в родині. Включіть у свій раціон більше фруктів і овочів, таких як журавлина, персики, жовтий і зелений болгарський перець. Також у рационі бажано збільшити кількість кальцію, споживаючи зелень та листові овочі. Див. також «Як харчуватися при псоріазі?».

Протизапальні стероїди зазвичай призначають внутрішньо протягом двох тижнів (якщо немає діабету). Крім того, переривчаста терапія різними препаратами тривалістю по 2–3 дні може працювати протягом декількох місяців. Але ці методи лікування призначають тількі і лише у випадках серйозного загострення симптомів. 

Обговоріть зі своїм лікарем як, якщо це потрібно, найкраще приймати призначені препарати і намагайтеся не застосовувати їх більше трьох тижнів поспіль.

Пацієнтам з аутоімунними захворюваннями шкіри категорично забороняються помідори, цибуля, часник, манго, гострий перець. Принаймні уникайте таких продуктів у салатах і  в свіжому вигляді.

Нарешті, дерматологи упевненено кажуть, що більшість шкірних захворювань, особливо аутоімунні розлади, залежать від душевного благополуччя людини та якості навколишнього середовища. Здоровий спосіб життя та позитивний настрій — ліки, які потрібні найбільше.

ЛІКУВАННЯ ПСОРІАЗУ: Бальзам Цитопсор

250 грамів × 450 грн

Інструкція Ціна і доставка Замовити