Псоріаз нігтів

У всіх нас бувають моменти, коли ми сором’язливо ховаємо нігті. Можливо, це тому, що вони наче погризені або з поганим манікюром, або відчайдушно потребують видалення кутикули.

На щастя, у більшості випадків не дуже гарні нігті досить легко приховати. Ми тримаємо руки на колінах під час робочої наради, розмиваємо нігті на крупних планах в Instagram і регулярно дякуємо тим, хто винайшов кишені.

Однак, якщо у вас псоріаз нігтів, почуття недосконалості нігтів може стати безперервним і почати серйозно впливати на якість вашого життя.

Що таке псоріаз нігтів?

Цей стан включає зміни нігтів, які важко ігнорувати або приховати, навіть якщо зробити свіжий манікюр: нігті на руках або ногах мають ямки, борозенки, шорстку поверхню, вони потовщені або навіть кришаться.

Інші поширені ознаки псоріазу нігтів включають зміну кольору нігтьової пластини та/або нігтьового ложа, тонкі кров’яні смуги під нігтьовою пластиною, відокремлення нігтів від нігтьового ложа (стан, відомий як оніхолізис), і червоні плями на лунулі — маленькому світлому півмісяці біля основи ваших нігтів. Також може виникати так званий піднігтьовий гіперкератоз, коли під нігтем постійно розростається шкіра. Крім естетичних і психологічних проблем, псоріаз нігтів також може стати фізично незручним і навіть болісним — на зовсім іншому рівні, ніж коли ніготь пальця ноги зачепиться за простирадло.

Що саме викликає псоріаз нігтів?

Подібно до бляшкового псоріазу — найпоширенішої форми псоріазу, при якому на шкірі утворюються потовщені ділянки, що лущаться, псоріаз нігтів є хронічним запальним захворюванням, яке має певні генетичні основи. Ці два стани зазвичай пов'язані: нігті уражуються зазвичай після того, як псоріаз вже виник на інших ділянках тіла. Поширеність псоріазу нігтів є високою — він виникає у майже половини людей із бляшковим псоріазом і 80% людей з псоріатичним артритом (тип псоріазу, що супроводжується ураженням суглобів). Тим не менш, псоріаз нігтів може з'явитися без будь-яких симптомів з боку шкіри.

Як лікують псоріаз нігтів?

Лікування може бути місцевим, системним або комбінованим. Наприклад, нанесення крему або мазі з вітаміном D на кутикули протягом п’яти хвилин двічі на день може допомогти полегшити симптоми псоріазу нігтів.

Важлива річ, про яку слід пам’ятати при лікуванні псоріазу, полягає в тому, що найчастіше потрібно використовувати метод спроб та помилок, щоб знайти комбінацію ліків, яка підійде саме вам. Тому не засмучуйтесь, якщо ви не бачите миттєвих результатів.

Якщо псоріаз нігтів є стійким або більш важким, або також є симптоми бляшкового псоріазу на інших ділянках тіла, або присутній псоріатичний артрит, ймовірно, мже бути призначено системне лікування, спрямоване на усунення запалення в організмі цілком; таке лікування може включати кортикостероїди, Метотрексат, або біологічні препарати. Інші варіанти лікування включають ін’єкції деяких препаратів під нігті, використання ексимерних лазерів та фототерапію уражених ділянок ультрафіолетовим світлом.

Під час лікування псоріазу нігтів ключове значення має терпіння: оскільки нігті ростуть повільно та створюють бар’єр, який ускладнює проникнення ліків, може знадобитися кілька місяців, щоб лікування набуло ефективності, і до року — щоб побачити, як нігті повернуться до нормального стану. Важливо ретельно дотримуватися плану лікування, оскільки відсутність терапії може призвести до таких ускладнень, як втрата нігтів або навіть проблеми з функціонуванням кістей і стоп.

Чи є якісь домашні засоби або поради щодо симптомів псоріазу нігтів?

Практикуйте корисні звички догляду за нігтями, які можуть допомогти уникнути погіршення стану нігтів при псоріазі. До них належать: коротке остригання нігтів, носіння рукавичок під час роботи на подвір’ї, прибирання та миття посуду, використання крему для рук кожного разу, коли миєте руки чи приймаєте душ. Уникайте зрізання або зсовування кутикули, а також чистки гострими предметами під кінчиками нігтів, оскільки все вищезазначене може призвести до травм, які можуть спричинити загострення.

Хоча опилювання, полірування та фарбування нігтів здаються чудовими способами замаскувати псоріаз нігтів, все ж краще уникати накладних гелевих або акрилових нігтів, які можуть викликати подразнення, а також підвищують ризик відриву ураженого нігтя від пальця. Ще один фактор, про який слід пам’ятати, полягає в тому, що хоча фототерапія може бути корисною для лікування псоріазу в дерматологічному кабінеті, перебування на сонці часто загострює псоріаз нігтів.

ЛІКУВАННЯ ПСОРІАЗУ: Бальзам Цитопсор

250 грамів × 450 грн

Інструкція Ціна і доставка Замовити