Холодна погода і здоров'я

Зимова погода може зробити більше, ніж просто викликати застуду. Це тількі наша уява чи, здається, ми дійсно хворіємо частіше за настанням холодів?

Лікарі кажуть, що організм втрачає ефективність у боротьбі з вірусами, коли холодне повітря потрапляє у верхні дихальні шляхи, і тому віруси легше поширюються взимку. Однак не тільки вірусам вигідна холодна погода. Холодне повітря може спровокувати нові або загострити наявні проблеми зі здоров’ям.

Низькі температури можуть призвести до проблем зі шкірою, в томи числі за шкірою голови. Якщо у вас псоріаз або екзема, коли холодне повітря посилює сухість шкіри, вона схільна до лущення і утворення тріщин (що можуть кровоточити і, крім того, інфікуватися). В цьому разі спеціалісти рекомендують тримати шкіру зволоженою, щоб запобігти цим явищам.

При артриті (в тому числі псоріатичному артриті) у зимові місяці також можуть виникнути біль у суглобах, їх малорухомість. Це результат зниження швидкості циркуляції крові — в холодну погоду менше крові надоходить до суглобів і вони стають більш чутливими. При артриті обов'язково слід тепло вдягатися, а якщо дуже холодно — по можливості залишатися вдома (але все ж намагатися побільше рухатися).

Сухе холодне повітря може подразнювати дихальні шляхи у людей з астмою. Майже кожен п’ятий хворий на астму взимку має симптоми настільки серйозні, що вони значно заважають у повсякденному житті. Взимку при астмі особливо важливо регулярно приймати ліки та мати під рукою інгалятор.

Іншою поширеною зимовою проблемою є сезонний афективний розлад, який є типом депресії, що пов’язана зі зміною пір року. Цей стан вражає до 20 відсотків дорослих. Лікування включає світлотерапію, психологічну підтримку та, якщо потрібно, приймання ліків.

Похмурі холодні місяці також можуть позбавити вас достатньої кількості вітаміну D, що може вплинути на здоров'я кісток, аж до їх крихкості. У цому разі можуть знадобитися препарати кальцію та вітаміну D.

ЛІКУВАННЯ ПСОРІАЗУ: Бальзам Цитопсор

250 грамів × 450 грн

Інструкція Ціна і доставка Замовити