Псоріаз на голові

Свербіж шкіри голови і її лущення є поширеною скаргою. Часто це просто лупа, але іноді такий стан може бути ознакою хронічного захворювання.

Незалежно від того, побачили ви лусочки на голих плечах або обсипаний ними свій чорний кашеміровий светр, ваша реакція, ймовірно, однакова: лупа! Ці небажані лусочки є одним із найпоширеніших захворювань шкіри у світі.

Але іноді лущення шкіри та пов'язаний з ним свербіж мають викликані іншим захворюванням: псоріазом шкіри голови, хронічним запальним захворюванням.

Ось коротке порівняння звичайної лупи та псоріазу шкіри голови: що їх викликає та що відрізняє.

Що таке лупа?

Лупа, також відома як себорейний дерматит, — це захворювання шкіри, що викликає лущення сухих ділянок шкіри голови. Причиною лупи зазвичай є надмірний ріст дріжджевих грібків, що і в нормі завжди мешкають на шкірі. Цей надмірний рістр грибків часто сигналізує про запальну реакцію.

Іншою можливою причиною лупи може бути реакція шкіри на засоби для догляду за волоссям. Якщо залишати засоби для укладання або шампунь на шкірі голови занадто довго без змивання, це може викликати подразнення та призвести до свербіння та лущення шкіри. Інколи може мати місце й алергія на певні шампуні, кондиціонери або інші косметичні продукти, які контактують зі шкірою.

Що таке псоріаз шкіри голови?

На відміну від лущення через звичайну лупу, псоріаз шкіри голови — це хронічний запальний стан, який викликає надмірне розмноження клітин шкіри. Клітини шкіри ростуть дуже швидко, спричиняючи накопичення клітин на окремих ділянках шкіри. Це й викликає появу бляшок псоріазу. Достеменно невідомо, чому та яким чином порушується регуляція імунної системи при псоріазі.

За статистикою у половини людей, які мають бляшковий псоріаз, також буде псоріаз на голові.

Чим відрізняються симптоми лупи та псоріазу шкіри голови?

Основна відмінність між лупою та псоріазом шкіри голови полягає в локалізації на тілі, де вони виникають. 

Лупа часто вражає лише шкіру голови та вуха, хоча вона також може вражати брови, повіки та інші жирні ділянки шкіри, такі як лоб і складка носа.

А от локалізація псоріазу шкіри голови може бути різною. Хоча псоріаз можливий лише на шкірі голови і ніде більше на тілі, часто симптоми є й в інших місцях. Люди можуть виявити зміни на нігтях на руках або ногах, червоні лускаті плями на ліктях, колінах, на попереку чи в сідничній щілині.

Окрім місць розташування на тілі, зовнішні прояви цих станів теж відрізняються. Лусочки шкіри голови при псоріазі можуть виглядати сріблястими на світлішій шкірі та сірими на темнішій. Це відрізняє їх від лупи, яка має білий колір.

Хоча відмінності можуть бути незначними, зазвичай проблем із встановленням діагнозу нема.

Лікування псоріазу шкіри голови

Місцеве лікування, як-от лікувальні і зволожуючі шампуні, є першим вибором для лікування псоріазу шкіри голови. Іноді рекомендуються продукти з такими інгредієнтами, як саліцилова кислота та дьоготь. Більш складні випадки псоріазу шкіри голови лікують також місцевими стероїдами та аналогами вітаміну D.


Замовити бальзам від псоріазу Цитопсор наложеним платежем (450 грн, банка 250 мл).

Заповніть, будь ласка, форму замовлення нижче.


Прізвище

Ім'я

Телефон:

Кількість:

шт.

Населений пункт:

Відділення Нової пошти №: