Що спричинює лупу?

Лупа — це поширена проблема, яка призводить до відділення з поверхні шкіри великої кількості маленьких білих або жовтуватих лусочок. Коли на шкірі занадто багато жиру, мертві її клітини відшаровуються швидше, ніж зазвичай, і вони накопичуються у в волоссі або потрапляють на одяг.

На відміну від поширеної думки, причина лупи — не в нехтуванні гігієною. Існує багато можливих причин, включаючи занадто велику кількість дріжджевих грибків, речовини, які подразнюють шкіру голови, і шкірні захворювання, такі як екзема і псоріаз.

Інші фактори, такі як стрес, дієта та екологічні фактори, також можуть сприяти виникненню лупи.

Дріжджевий грибок як причина лупи

Дріжджеві грибки Malassezia є частиною природньої мікрофлори шкіри. Ці дріжджі мешкають на шкірі разом із іншими мікробами, не завдаючи шкоди. Грибки живляться жиром, що виробляє шкіри, тому коли цього жиру занадто багато — це може призвести до інтенсивного розмноження дріджів.

Під час цього грибки розкладають шкірний жир на олеїнову кислоту. У людей, чутливих до олеїнової кислоти, це викликає запалення, що призводить до відшаровування клітин шкіри швидше, ніж зазвичай. В результаті цього утворюються лусочки і відчувається свербіж.

Подразнення шкіри голови

Будь-що, що подразнює шкіру голови, може викликати лупу. Різні засоби особистої гігієни і фактори навколишнього середовища можуть призвести до подразнення шкіри голови, включаючи:

• Фарбування волосся

• Погано змитий шампунь

• Гарячий душ

• Засоби для догляду за волоссям, що містять спирт або інгредієнти, які можуть викликати алергію

Подразнення шкіри голови спричиняє запальну реакцію, що призводить до збільшення вироблення організмом клітин шкіри для відновлення пошкоджень. В результаті цього мертві клітини шкіри відшаровуються швидше, ніж зазвичай, і це призводить до лупи і свербіжу.

Шкірні захворювання

Деякі шкірні захворювання можуть сприяти виникненню лупи. До них належать, наприклад:

• Псоріаз: Це хронічне захворювання призводить до утворення на шкірі сухих, опуклих, запалених плям. При псоріазі на голові прискорений ріст клітин шкіри може викликати лупу.

• Екзема: Призводить до утворення сухих, сверблячих ділянок шкіри, які можуть лущитися. Подразнення шкіри внаслідок розчісування сверблячих ділянок може лише погіршити стан і призвести до великої кількості лупи.