Діагноз «псоріаз»

Діагноз «псоріаз»

Псоріаз — неінфекційне хронічне захворювання шкіри, основним симптомом якого є поява червоних запалених ділянок шкіри (бляшок), вкритих сріблястим налітом з клітин, що відмерли (лусочок).

Що викликає псоріаз?

Важкість та тип псоріазу відрізняються у окремих осіб. Хоч це захворювання не заразне, лікарі вважають, що у псоріаза є генетична основа — це означає, що він передається в родині. Псоріаз — більше ніж звичайне ураження шкіри, він являє собою аутоімунне захворювання.

Простої причини, з якої може виникнути псоріаз, вказати не можна.

Більшість медиків згодні з тим, що поява хвороби пов'язана з порушенням роботи імунної системи, і це прискорює швидкість поділу та росту клітин шкіри. Тривалість життя нормальної клітини шкіри — 28–30 днів, після чого вона гине та відпадає з поверхні тіла. Але для псоріатичної шкіри цей термін скорочується тількі до 3–4 днів, за які клітина встигає переміститися від нижніх шарів до поверхневих та відмерти. Замість поступового злущування клітини громадяться одна на одну, утворюючи бляшки.

Форми псоріазу

Ось найбільш типові форми псоріазу:

Псоріаз може виникнути на будь-якій ділянці тіла, хоча майже в половині випадків висипка з'являється на частині голови, що вкрита волоссям.

Ризики, пов'язані з псоріазом

Внаслідок того, що псоріаз може поширюватися на великі площі шкіри, існує ризик виникнення проблем з терморегуляцією організму, втратою рідини та захистом від вторинних шкірних інфекцій. За грубими підрахунками, в 10–30% випадків до псоріазу приєднується ураження суглобів — псоріатичний артрит (артропатичний псоріаз), який нагадує ревматоїдний артрит, але перебігає у більш м'якій формі.

Псоріаз — не заразний. Хоча зовнішні прояви його можуть виглядати неприємно, вони безпечні для оточуючих.

Лікування псоріазу

Методи лікування псоріазу завжди треба підбирати індивідуально, в залежності від того, в яких місцях уражено шкіру, та від форми захворювання. Деякі методи — наприклад, застосування гормональних препаратів, можуть принести полегшення при одному типі захворювання, та погіршити стан при іншому.