Псоріаз на голові: Як покращити сон

Як покращити сон

При псоріазі на шкірі голови, що вкрита волоссям, зудіння та неприємні відчуття можуть спричиняти неприємні відчуття, що турбують вночі, порушуючи спокійний сон.

Половина людей з псоріазом зазначають, що цей стан викликає в них проблеми зі сном. На щастя, є прості способи, які допомогають покращити ситуацію.

Душ перед сном

Зволоження допомагає усунути подразнення шкіри голови та зудіння. Приймайте теплий душ з миттям голови кожного вечора перед сном.

Спробуйте використовувати спеціальний лікувальний шампунь (з дьогтем або саліциловою кислотою).

Також можуть допомогти шампуні проти лупи. Щоб дати шампуню подіяти, нанесіть його на шкіри голови і змийте через 5 хвилин.

Якщо ви застосовуєте бальзам чи інший препарат для місцевого застосування під час душу, нанесіть його на вологу шкіру перед використанням шампуню. Витримайте його на шкірі необхідний час (згадно вказівок на етикетці), а потім змийте.

Завжди використовуйте зволожувач для шкіри — це допомагає утримувати в ній вологу. Застосування одного лише шампуня може призвести до сухості шкіри голови.

Зволоження шкіри голови вночі

Після душу легкими рухами увітріть у шкіру зволожуючий крем.

Перед тим, як лягти у кровать, можна (якщо дозволяє стан волосся) надягти суху шапочку для купання — це збереже вологість шкіри та дію препарата.

Корисні звички

Те, як ви закінчуєте день та відходите до сну, визначає якість сну.

• Лягайте спати завжди в один і той же час кожного дня, і в будні, і по вихідних;
• Підтримуйте свіжість повітря та прохолоду у спальні;
• Використовуйте постільну білизну та піжами з м'яких тканин;
• Розслаблюйтесь перед сном — уникайте використання пристроїв з яскравими екранами (телевізорів, комп'ютерів та смартфонів);
• Не лежіть у кроваті, якщо не можете заснути — знайдіть собі тихе заняття, поки не відчуєте сонливість, але пам'ятайте — ніяких яскравих екранів.