Сольові ванни при псоріазі | Сульфат магнію

Сольові ванни при псоріазі

Сульфат магнію (епсомська сіль, англійська сіль, магнезія, гірка сіль) сотні років використовувався для зняття болю у суглобах та м'язах, а також для лікування захворювань шкіри.

Що це таке?

Незважаючи на назву, епсомська сіль зовсім не схожа на ту речовину, якою ви присмачуєте їжу. «Сіллю» вона зветься з погляду хімії, а не кулінарії, а Епсом — це місце в Англії, де сульфат магнію було виявлено у природних джерелах, звідси ж і його друга назва — «англійська сіль».

Сульфат магнію продається у багатьох аптеках, а велика його упаковка коштує зовсім не дорого.

Гірка сіль — не те ж саме, що сіль Мертвого моря, яку видобувають на Близькому Сході або морська сіль, які являють собою суміші різних речовин.

Сольові ванни сприяють лікуванню захворювань шкіри (в тому числі псоріаза), застосовуються при артритах, болях у м'язах та інших проблемах зі здоров'ям.

Гірка сіль відрізняється від модних кристалів для ванн. Кристали для ванни можут також містити й сульфат магнію, й інші солі, але, крім того, до них додають масла, барвники та віддушки, щоб забезпечити комфорт, розслаблення та пом'якшення шкіри.

Як це працює?

У воді молекула солі розпадається на іон магнію та сульфат-іон, у такому вигляді ці речовини легко проникають у верхні шари шкіри.

Прийом теплої ванни з сіллю допомагає розслабити м'язи та покращити рухомість суглобів.

Ванна з сульфатом магнію використовується як засіб домашнього лікування при:

• Болях та набряках суглобів при артриті;
• Забоях та розтягненнях;
• Фіброміалгії (стані, при якому пошкоджуються м'язи, зв'язки та сухожилля, виникає біль);
• Вростаючих нігтях на пальцях ніг;
• Безсонні;
• Псоріазі (хроничному захворюванні, яке викликає появу на шкірі червоних плям, що зудять та лущаться — бляшок);
• Болях у м'язах після надлишкового фізичного навантаження;
• У вигляді ванночок для стомлених ніг, при набряках стоп.

Як приймати ванну з сульфатом магнію

Вода має бути дуже теплою, але не гарячою.

Додавайте сульфат магнію у ванну, коли вода ще набирається — це сприяє розчиненню солі. Необхідна кількість солі зазначається на етикутці — зазвичай від ста до трьохсот грамів.

Не додавайте магнезію у масажну ванну чи інші ванни, що мають насадки для повітряного або гідромасажу, крім тих випадків, коли в інструкції до ванни явно зазначено, що це можна робити.

Приймайти ванну протягом принаймі дванадцяти хвилин, або ж на такий же час занурте у теплу ванночку з сіллю частину тіла, яка потребує лікування.

Частота прийому ванн залежить від захворювання. При нігті, який вріс, може знадобитися одна ванночка, а при болях, що викликані артритом, вони можуть знадобитися щодня.