Ямки на нігтях при псоріазі

Ямки на нігтях при псоріазі

Інколи на нігтях з'являються ямки, явище, відоме як «симптом наперстка». Це стан може бути викликаний різними причинами, але часто він є однією з характерних ознак псоріазу. Псоріаз нігтів зустрічається у значної частини людей з псоріазом шкіри, особливо у тих, в кого розвивається і псоріатичний артрит.

Ямки на нігтях можуть виникати навіть у людей, у яких відсутні інші симптоми псоріазу. Додаткові симптоми псоріазу нігтів включають загрубіння, зміну кольору, деформацію та відшаровування нігтів від нігтьового ложа.

Що робити при псоріазі нігтів

Важливим є догляд за нігтями. Це включає коротке підрізання нігтів, нанесення на кутикулу зволожувачів, захист нігтів від подальшого ушкодження та обережене миття рук у теплій воді. Гаряча вода та контакт з побутовою хімією протипоказані (в останньому випадку слід користуватися рукавичками).

Псоріаз нігтів лікують за допомогою мазей з вітаміном D, гормональних препаратів, ультрафіолетового опромінення. Потрібно кілька місяців, щоб помітити покращення, і понад рік для повного відновлення. Тому дуже важливо бути терплячими з лікуванням.